מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

ככה תשלימו את עיצוב הגינה

גינה מעוצבת היא אחת הדרכים שלנו להירגע, לנוח, לאח וליהנות מעצם העובדה שיש לנו חצר פרטית או גינה. על מנת להשלים את התמונה וליהנות ממנה באמת מוסיפים פרגולות שעושות לנו צל ומשפרות את חזות הגינה. יש מגוון רחב ולא מעט סוגים וסגנונות של פרגולות שרובם מתחלקות ל 3 קבוצות עיקריות, פרגולות מעץ, פרגולות מברזל ופרגולות אלומיניום.

חומרי גלם אלו מהווים את היסוד של הפרגולה כפי שאנו מכירים אותה, יש כאלו שיעדיפו את העץ מסיבות מסוימות ויש אחרים שלא יוותרו על אלומיניום. נשאלת שאלה מה עדיף, מה מומלץ ולמה לבחור דווקא בפרגולה מסוג כזה או אחר.

ההבדלים בין הפרגולות השונות

כאמור יש 3 סוגים עיקריים של חומרי גלם שמהם בונים פרגולות: עץ, ברזל ואלומיניום.

העץ הינו המוכר והנפוץ ביותר, מאז ומתמיד פרגולה הייתה מקושרת למילה עץ באופן ישיר. אולם יחד עם זאת העץ הינו חומר טבעי שמחייב אותנו לבצע פעולות שימור ותחזוקה, יש להגן על העץ מפני מזיקים, מפני בלאי של שמש, טמפרטורה ומזג אוויר. העץ אמנם נותן את המראה הכפרי האולטימטיבי אך כאמור יש לשמר אותו ולא כול אחר יודע או יכול ומה שקורה בפועל העץ מתבלה ונראה רע אחרי שנים מספר.

הברזל הינו חומר גלם חזק מאוד, כבד ובעל נוכחות מיוחדת אולם פרגולות ברזל בדיוק כמו העץ מחייבות שימור ותחזוקה, אמנם בתדירות נמוכה יותר אך עדיין יש צורך לקלף אזורים בעלי צבע פגום ולצבוע אותם מחדש. הסיבה לכך היא שהאויב הגרוע ביותר של הברזל היא החלודה שמתפשטת וגורמת לנזקים.

פרגולות אלומיניום הפתרון המושלם לקירוי, הצללה שישמר לאורך זמן ללא בעיות, ללא תקלות וללא צורך בתחזוקה. פרגולות אלו הפכו בשנים האחרונות להיות נפוצות יותר ויותר. אם בעבר העלויות הגבוהות היו מרתיעות את הלקוחות מלבחור בבניית פרגולות אלומיניום הרי שכיום מבינים יותר כי התחזוקה שמלווה כול פיתרון אחר היא בעלות גבוהה מאוד בטווח הרחוק, דבר שלא קיים בפרגולות אלומיניום.

 

מה לבחור ואיך לבחור?

מכיוון שיש כול כך הרבה אפשרויות נשאלת השאלה כיצד לבחור בפרגולה שאכן תשרת אותנו כראוי, לשם כך עלינו לשאול את עצמינו מספר שאלות:

היכן? - המיקום שבוא אנו רוצים ליצור הצללה הינו בעל משמעות רצינית, המיקום יקבע לנו את סוג הפרגולה שתיבחר, תלויה על עמודים או צמודת קיר.

כמה? - כמה הצללה אנו רוצים ליצור? ככל שנרצה צל רב יותר כלומר שפחות אור יעבור גרך הגג כך יושפע חומר הגלם אותו נבחר לקרות איתו.

גודל? - הגודל של השטח המיועד לקירוי הינו בעל משמעות רבה. ככל שהשטח יהיה רחב יותר כך נצטרך פרגולה גדולה יותר וסביר להניח כי פרגולות גדולות חייבות תמיכה וחיזוקים רבים יותר ולכן לרוב נבחר בפרגולות אלומיניום מכיוון שהמשקל שלהם קל יותר.