מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

כאשר יופי, סגנון וחיסכון במקום נפגשים במקום אחד

כולם כבר יודעים כי פרגולה היא אלמנט מעוצב שמשפיע באופן ישיר על העיצוב הכללי של הגינה או המרפסת שלנו, רבים גם מתקינים פרגולה תלויה מאלומיניום בחזית העסק שלהם. העיצובים השונים והססגוניים שניתן ליצור ולייצר מאלומיניום מביאים למעשה את הפרגולות בכלל לרמה חדשה של סגנון, עיצוב, טכנולוגיה ויופי. היתרון הבולט של פרגולות אלומיניום תלויות הוא שהיופי נשמר להרבה זמן וכשאני אומר הרבה זמן הכוונה היא לשנים רבות והסיבה לכך נעוצה בעובדה שאלומיניום הינו חומר עמיד ביותר לשינויי טמפרטורה, הצביעה שלו נעשית בצורה ייחודית ולכן הבלאי שלו אפסי לעומת חומרי גלם אחרים כגון עץ או ברזל.

סגנונות בנייה ועיצוב

ממש בדומה לעץ גם באלומיניום ובמיוחד בפרגולות תלויות מאלומיניום ניתן ליצור עיצובים מרהיבים, את האלומיניום צובעים בטקסטורות שונות כגון חלק, קליפת תפוז או אפילו דמוי עץ, אלו מאפשרים בניית פרגולות אלומיניום תלויות בסגנונות רבים. העיצוב הסופי מאפשר שילובים שונים או כל וריאציה אחרת, השילוב של מספר סוגים של חומרי גלם מאפשרת לנו לקבל את המראה הרצוי לדוגמה הצללה מאלומיניום שמשלבת עץ, עיצוב כזה מצד אחת מותיר את המראה הכפי המיוחד שיש לעץ ומצד שני העמידות הגבוהה של האלומיניום יותרת קירוי לשנים רבות וארוכות. את העיצוב הכללי ניתן לשלב יחד עם העיצוב של הבית או החלונות, מכיוון שאלומיניום לחלונות לרוב מיוצר בצורת פרופילים די קל לשלב את עיצוב חלונות הבית עם עיצוב הפרגולה, הסיבה היא שלפרופילים השונים יש סדרות כלומר ניתן להתאים בין הסדרות ולקבל סט של עיצוב כולל. כיום יש חברות שמתמחות בשילוב בין פרגולות אלומיניום תלויות ועץ, השילוב המנצח יוצר את המיזוג בים איכות האלומיניום וחום העץ, מומלץ לוודא כי אכן החברה המתקינה מכירה, עובדת ומבינה בפרגולות מסוג זה של שילוב אלומיניום ועץ.

היתרון הבולט של פרגולות אלומיניום תלויות

היתרון הוא בראש ובראשונה המקום שנחסך בזכותן. מכיוון שההתקנה מתבצעת בגובה וללא עמודי תמיכה הרי שהשטח המקורה מנוצל כראוי ובמלואו, כך שאם אנו בעלי מרפסת שאיננה רחבת ידיים הרי של סנטימטר שאנו חוסכים אנו למעשה מרוויחים בגדול. את תליית הפרגולות באוויר חשוב לבצע על ידי בעל מקצוע מיומן שיש לו ידע וניסיון, היופי המיוחד שיש לפרגולות אלומיניום תלויות כולל גם סכנה גבוהה ורצינית, אם חלילה הקיבוע לא יבוצע כראוי ועל ידי אדם מקצועי. תהליך ההתקנה כולל בדיקה יסודית של הקיר התומך שאליו יחוברו מוטות העיגון, לעיתים העיגון מתבצע עם שרשראות ולא מוטות אך עדיין ישנה חשיבות רבה לקיר. החיבור המומלץ ביותר הינו לקיר בטון, החוזק שלו מאפשר את הקיבוע של פרגולות אלומיניום תלויות, אולם אם יש קיר בלוקים או כל קיר אחר שאינו עשוי מבטון ההתקנה מחייבת בדיקה ראשונית של מהנדס או קונסטרוקטור, ולרוב יש לערב גם תוכניות אדריכל, כך מובטח כי ההתקנה תהיה איכותית, בטיחותית וללא חשש למפגעים.