מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

פרגולות כאלמנט מפתח בעיצוב גינות

עיצוב גינות בכלל ושילוב של פרגולות בפרט יוצרים את המראה המושלם לגינה שלנו. בחירת חומר הגלם ממנו נבנה את הפרגולות מהווה גורם משמעותי שמשליך על יתר האלמנטים הנמצאים בגינה שלנו. הדבר יבוא לידי ביטוי בבחירת ריהוט הגן, התאורה ואפילו הגדרת האזורים בחצר שלנו. בחירת הפרגולות לרוב הינה העיקר שסביבו מעצבים את הגינה כולה אך לא תמיד כך הדברים, לא אחת יש לנו גינה קיימת ומוסיפים לה פרגולה ואז הפרגולות מעוצבות ונבנות בהשראת הסובב אותם.

פרגולות מעץ

פרגולות מעץ מאפשרות לנו לקבל בגינה שלנו את המראה המושלם, את המראה הכפרי שמחבר בין הטבע לגינה שלנו. על מנת לבנות מעץ עלינו לבחור מבין כמה סגנונות אפשריים. הסגנון הנפוץ ביותר הינו בנייה מקורות עץ אורן, זו הדרך עם העלות הנמוכה ביותר לבניית פרגולות, מגוון האפשרויות הוא עצום והקלות של ההקמה מאפשרת התאמה כמעט לכל שטח. הסגנון השני הוא שימוש בקורות עץ גושני, לרוב גם הוא יהיה מעץ אורן. העץ הגושני מקנה מראה מאסיבי בעל נוכחות, לרוב יוקמו פרגולות כאלו בגינות גדולות או רחבות. הסגנון השלישי הוא שימוש באדני רכבת, הדרך הטובה ביותר ובעלת העלות הגבוהה ביותר לבנות פרגולות שיחזיקו לשנים ארוכות. פרגולות מעץ אלו חייבות בשימור תקופתי על מנת שיחזיקו שנים רבות, בין פעולות השימור נכללים קילופי צבע ישן, חיטוי נגד מזיקים וחידוש צבע הלכה.

פרגולות מאלומיניום

בשנים האחרונות החלו בבניית פרגולות מאלומיניום בגינות וחצרות פרטיות. אמנם העלויות יחסית גבוהות אך בפועל בחישוב לטווח רחוק הן הזולות ביותר מכיוון שאין פעולות תחזוקה או שימור שיש לעשות. לאלומיניום יש יתרונות רבים מאות הן מבחינת החוזק והעמידות, הן מבחינת הקלות של ההקמה ומגוון הצבעים והסגנונות. היתרון הנוסף הוא שניתן לבנות ולקרות שטח גדול ללא חשש ממשקל או עומס, האלומיניום קל מאוד ביחס לעץ. מבחינת השימור אין כאן כלל נתון להשוואה, אלומיניום הינו חומר עמיד וחזק מאוד ואינו מושפע מטמפרטורות או מזג אוויר ועל כן פרגולות מאלומיניום לא צריכות תחזוקה או שימור למעט בדיקה תקופתית של האיטום בקירוי הגג וגם זה בהנחה שהתקנתם קירוי אטום למים לימי החורף.