מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

בונים נכון, בונים יציב עם קבלן שלד מקצועי

אחד מהתהליכים המורכבים יותר הוא תהליך בניית בית. כבר בתחילת הדרך עוד בשלב התוכניות מעורבים בתהליך גורמים רבים שחייבים להיות מסונכרנים ביניהם על מנת שפרויקט הבניה יצליח. תהליך הבניה עצמו בעצם מיישם את התוכניות בפועל ומערב בעלי מקצוע רבים כגון קבלנים, חשמלאים, אינסטלטורים ועוד.  כל אחד ואחד מבעלי המקצוע חייב להיות בקי בחלק עליו הוא אחראי על מנת שהבניה תצליח, בעל המקצוע הראשון בדומה לתזמורת שחייבת להיות לה מנצח כך גם בפרויקט בניה צריך מפקח בניה שיבצע את הבקרה על כל התהליכים, והשי הוא לא אחר מאשר קבלן שלד, הוא אמון על ביצוע בניית השלד של המבנה עליו מבסס כל המבנה כולו. קבלן שלד למעשה אחראי לקיום יסודות יציבים ובסיס טוב על מנת שהבית יבנה יהיה יציב, ישר ועם מינימום ליקויים. ככל שתקפידו על בחיר קבלן שלד מקצועי כך מובטח לכם איכות בתוצאות.

 

תפקידי קבלן השלד ותחומי האחריות שלו

יש להבדיל בין קבלן בניין לבין קבלן שלד, אמנם שניהם קבלנים ולשניהם יש צורך ברישיון והם צריכים להיות רשומים בפנקס הקבלנים הרי שקבלן בנייה מלווה את התהליך שלך הבניה כבר משלב התוכניות לעומת זאת קבלן שלד אחראי על בניית השלד, על קביעת היסודות של הבניין. השלד מורכב ממכלול של אלמנטים החייבים להיבנות בצורה מקצועית ואחראית וזאת מהסיבה שהם מהווים את היסוד למבנה. בין האלמנטים הכלולים בבניית של נכללים עמודי יסוד,. קורות, יציקות של רצפה ומרחבים מוגנים, רצפות ועוד. קבלן שלד חייב לעבוד בסנכרון מלא עם שאר בעלי המקצוע ובנוסף אחראי על דברים נוספים כגון:

מודד - חלק חשוב מאוד בבניית שלד הוא עבודה בצמוד למדידות ולמודדים, החשיבות מחייבת מכיוון שהשלד חייב להיבנות בהתאם לתוכניות וללא חריגות.

הכנות - הכנות נכונות וטובות מראש חוסכות בזמן הביצוע ומונעות תקלות, בין ההכנות השונות נכללות החפירות לטובת מרתף, קידוחים ליסודות ושאר עבודות היישור והחפירה בשטח.

קידוח וחפירה - קבלן שלד אחראי ליצור קשר עם הגורמים המתאימים לצורך הקידוח וחפירות השונות, לתאם בין חברות פינוי הפסולת ושאר מפעילי ציוד הקידוח והחפירה.

קורות - יציקת קורות מחייבת ידע וניסיון, יש כמה סוגי קורות שקיימות בשלד המבנה, ביניהן קורות תמיכה, קורות יסוד תפקיד הקורות לחזק את השלד.

יציקות - כלל היציקות בבניה כוללות יציקת העמודים והקורות, יציקת רצפות ותקרות.

תשתיות - התשתיות השונות במבנה כוללות את החשמל, אינסטלציה ודלוחין, על קבלן השלד לחפור וליצור את ההכנות השנות ולתאם עם בעלי המקצוע על מנת שניתן יהיה להניח את התשתיות.

 

לא על קבלן שלד לבדו

אמרנו כבר שיש חשבות רבה לבחירת קבלן שלד מקצועי, מיומן ומקצועי לבניית השלד של המבנה שלכם אולם גם קבלן שלד הטוב ביותר חייב להשתמש בחומרי גלם איכותיים על מנת שהביצוע יהיה מושלם, ממש כמו קונדיטור שללא חומרי גלם איכותיים העוגה תצא לא טעימה. המשמעות של בחירת חומרי גלם איכותיים חשובה מאוד ובמיוחד כאשר הם מיועדים לבניית שלד. יש 2 אפשריות לגבי חומרי הגלם, הראשונה והפחות מומלצת היא שהלקוח מזמין את החומרים על פי הערכת הכמויות, היתרון הוא שככה אתם יודעים מה העלויות ומונעים מעצמכם "קומבינות", האפשרות השניה היא שאת החומרים יזמין קבלן שלד, באופן זה העלויות יהיו נמוכות יותר וההזמנות של הכמויות יהיו לרוב מדויקות יותר.