מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

הכירו את האחראי על פיקוח בניה פרטית - מפקח בניה

אם אתם מבין אלו שעומדים לבנות בית חדש ללא ספק אתם תכירו במקודם או במאוחר את זה שיהיה אחראי על הפרויקט שלכם, איש הקשר בין כל בעלי המקצוע השונים המעורבים בתהליך בניית הבית שלכם - מפקח בניה. כאשר יש מפקח בניה באתר הבניה שלכם מתבצעת בצורה נכונה יותר תוך עמידה בתקציבים ולוחות זמנים שהקצאתם לפרויקט. למעשה כל העזרה המקצועית והליווי כבר מתהליך התוכניות ועד לגמר בו אתם מקבלים מפתח אתם צריכים מפקח בניה שילווה אתכם.

 

היתרונות של פיקוח בניה פרטית

לא אחת עולה השאלה עד כמה באמת פיקוח בניה פרטית מועילה לביצוע הפרויקט ועל מה באמת מפקח בניה אחראי. השאלות הללו נובעות לרוב בשל שיקול כלכלי מכיוון שעלות פיקוח בניה היא לא הוצאה שניתן להקל בה ראש והדבר הראשון שרבים טועים לחשוב הוא שניתן לוותר על מפקח בניה, אולם בפועל אין כך הדברים כלל, יש לא מעט יתרונות בשכירת מפקח בניה:

תוכניות

כבר בשלב התוכניות מפקח בניה משמש כיועץ לאדריכל, לא אחת תכנון כזה או אחר אינו עולה בקנה מידה אחד עם מה שבאמת ניתן לעשות בשטח וללא הייעוץ של המפקח יתכן כי הבעיה הייתה מתגלה רק במהלך הבניה וזה הי מתורגם להוצאה כספית לא מתוכננת.

חוזים

שוכרים שירותים של בעלי מקצוע? אתם חייבים לחתום איתם חוזה, החוזה יגן עליכם מפני עיכובים, נזקים וליקויים. המפקח יעזור וייעץ לכם בתהליך בחירת הקבלנים וחתימת החוזים.

קבלנים

לא כל קבלן מתאים או יכול לספק לכם את השירותים שאתם צריכים, לא אחת הקבלן יכול לומר לכם "כן, כן, ובפועל אין לו יכולת, לכן מפקח בניה מתוקף תפקידו ללוות אתכם בבחירת הקבלן המתאים והנכון ביותר עבורכם.

ליקויים

בכל פרויקט בניה יש ליקויים, חלקם חמורים יותר וחלקם פחות, מפקח בניה שנמצא בשטח יקטין את הסיכוי אם בכלל לקיום ליקויים. ככל שמעורבותו של המפקח גדולה יותר כך ימנעו יותר ליקויים ואם אין לחיקויים אז אין לכם הוצאות לצורכי תיקונים, כך שזה חוסך לכם כסף בפועל.

תקציבים

שם המשק בפרויקט בניה הוא הגדרת תקציב ועמידה בו, הבעיה היא שמאוד קל לחרוג מתקציבים ולהיתקע באמצע פרוייק, לכן אחד מתפקידיו של המפקח הוא לבצע בקרה שוטפת על התקציבים ולדאוג שהפרויקט יתנהל עם מינימום חריגות מהתקציב שאתם הקצאתם.

זמנים

עמידה בזמנים היא קודש קודשים, וכל סטייה מלוחות זמנים שוות ערך להפסד כסף, לכן על מנת להימנע מחריגות בלוחות הזמנים על מפקח בניה לבדוק ולוודא כי כל אחד מהקבלנים / עובדים מבצע את תפקידו כראוי ובזמן שהוקצב לו.

 

איך פועל מפקח בניה בשטח?

מפקח בניה אינו דמות וירטואלית, הוא אמיתי והוא צריך להיות בשטח, כלומר בכל חלק או מהלך בתהליך הבניה מפקח צריך להיות נוכח, רק ככה יובטח כי הפרויקט יתנהל כהלכה ועם מינימום ליקויים או סטיות מתקציבים ולוחות זמנים. ההמלצה הגורפת היא לנהל את כל המהלך החל מתכנון המבנה ועד לשלב הסיום כלומר "הגשת המפתח" יד ביד עם מפקח בניה, רק כך תוכלו להבטיח לעצמכם עמידה ביעדי התקציב והזמנים ולא יהיו לכם אי אילו הפתעות בהמשך.