מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

כל הסיבות לבצע בדק בית

יש הרבה מהלכים שאנו עושים בחיינו ורכישת נכס נחשבת למהלך בעל משמעות רבה מאוד. הבעיה ברכישת נכס היא שאנו לא באמת יודעים מה אנחנו קונים, הדבר נכון לגבי נכס חדש לגמריי מקבלן וגם לנכסים מיד שניה. הדרך הנכונה והטובה ביותר למנוע מיכם לרכוש נכס שיש לו בעיות ולקויות הוא על ידי ביצוע בדק בית. היתרון של ביצוע בדיקה מקיפה לבית שלכם העתידי הוא שלמעשה אתם חוסכים מעצמכם בעיות בעתיד, בהנחה שהבדיקה מוצאת ליקויים קשים לתיקון או ליקויים שימנעו מיכם ליהנות מהנכס שלכם הרי תוצאות הבדיקה תימנע מכם מבעוד מועד להיכנס לעסקה בעייתית שיש בה סיכון. אז מה בעצם כוללת בדיקת בדק בית? על כך ועוד בהמשך.

 

בדיקת בדק בית, מה היא ומה היא כוללת?

כפי שכבר ציינו בדק בית מאפשר לנו לדעת מה המצב של הנכס שלנו על מנת שלא חלילה נרכוש משהו שיש לו בעיות. נשאלת השאלה מה כלול בבדק בית ועד כמה באמת זה עוזר לנו בהמשך העסקה שלנו. ובכן בדק בית הינו רצף של בדיקות ומבחנים בהם נבדק הנכס שלכם, בבדיקה נכללים כל מכלולי הבית כגון מערכות החשמל, צנרת המים, קולחין, הנגרות ואפילו השיפועים של הריצוף. יש סיבה טובה לביצוע כל הבדיקות האלו כאשר בראש ובראשונה הבדיקה היא לטובתכם, כדי שלא תבצעו עסקה שגויה כגון רכישת בית עם שיפועים הפוכים שבכל שטיפת רצפות המים יזרמו לכם לכיוון הנגדי, או לחילופין בעיית נגרות שתאלץ אתכם להחליף דלתות בבית כי הן לא מפולסות. בדק בית למעשה מגן עלינו מפני אותו קבלן או מוכר, לא אחת נגלה כי רגע לפני קבלת הבית החדש מהקבלן נמצא כי יש ליקויים אותם הוא מחוייב לתקן, ואם הקבלן מתחמק תוכלו אף לתבוע אותו ולגשת לבית הדין עם מסמכי הבדיקה.

 

מי מבצע בדק בית?

הרבה טועים לחשוב כי בדיקת הבית "בעיניים" היא בדיקה מספקת על מנת לדעת אם הבית תקין וראוי למגורים, אולם רכישת נכס, בית ובמיוחד כאשר הוא חדש מקבלן עלולה להתגלות כעסקה בעייתית מאוד. הקבלן מטבעו ממהר לסיים את פרויקט הבניה על מנת לממש את ההוצאות שלו, במקרים אחרים על מנת להגדיל את הרווח הקבלן מחפש "קיצורי דרך" ומנסה לחסוך בעלויות הבניה שלו על ידי חיסכון בחומרי גלם איכותיים, בדיקה מקצועית על ידי חברה המתמחה בביצוע בדק בית ללא ספק תגלה את הליקויים הללו והרבה מעבר לכך. הבוחנים המבצעים את בדיקות בדק בית הם מהנדסי בניין שעברו הכשרה ייעודית, את בדיקות החשמל מבצעים בעלי מקצוע ברישיון וכן הלאה. בכל מקרה של בעיה תוכלו להגיש לקבלן את תוצאות הבדיקה ולדרוש ממנו לתקן את הליקויים, במידה ואתם נאלצים להגיע אל בית המשפט תוצאות הבדיקה ישמשו אתכם על מנת להציג את הליקויים ולאלץ את הקבלן לתקן אותם תוך זמן סביר. חוות הדעת שתקבלו מכילה בתוכה רשימת ליקויים כולל תמונות והסברים, הערכות שמאי לביצוע התיקונים כולל הערכת עלויות. על מנת לסכם את הצורך בביצוע בדק בית נבין כי רכישת נכס היא הוצאה לא מבוטלת, לרבים מאיתנו זו הוצאה של פעם בחיים ואף משלמים עליה שנים רבות ולכם לץ לבצע את כל הבדיקות הנדרשות על מנת שהרכישה שלכם תהיה איכותית ותשרת אתכם לאורך שנים בהנאה מושלמת ללא צורך ב" להתפשר " על ליקויים כאלו ואחרים.