מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

מה זה יריעות ביטומניות ומתי משתמשים בזה?

איטום עם יריעות ביטומניות נחשב אידיאלי עבור גגות חשופים ושטוחים, מרפסות או גגות מרוצפים. במאמר הבא נסביר מדוע ונבין כיצד משתמשים ביריעות בצורה נכונה

השימוש ביריעות לטובת איטום הוא חלק בלתי נפרד מתחום האיטום, התחזוקה, והתיקון של גגות. יריעות ביטומניות מורכבות מחומר בשם פולימרים והן יכולות לשמש לטובת איטום גגות, קירות או רצפה. יש גם סוגים שונים של יריעות ולצד יריעות APP המתאימות לאיטום גגות חשופים, קיימות יריעות SBS המיועד לאיטום של רצפות או מרתפים. הבחירה בין היריעות תלויה בצרכי הלקוח ובהמלצות של אנשי המקצוע.

היריעות נחשבות לשיטה אידיאלית של איטום גגות חשופים, מרפסות או גגות וזאת בשל מספר סיבות. ראשית, היריעות עמידות בפני פגעי מזג האוויר וקל ליישם אותן כמעט על כל סוגי הגגות השטוחים. שנית, המחיר של היריעות משתלם בטווח הקצר והארוך. זו שיטת איטום פופולארית המבוצעת תוך הקפדה על הוראות היצרן. יחד עם זאת, חשוב להשקיע בביצוע נכון של היריעות ובעיקר להלחים אותן לתשתית. אלו יריעות חזקות ובעלות עמידות וניתן להיעזר בהן גם כדי להגן על הגג מפגיעות מכאניות.

כל מה שצריך לדעת על יישום יריעות

הכלל החשוב ביותר ביישום יריעות לצורך איטום גגות הוא להשקיע בעבודת ההכנה. היריעות מתאימות לגגות חדשים, מעל בטון או בטקל, וגם לגגות מצופים בזפת. בכל אחד מהגגות האלו ניתן ליישם את היריעות תוך הקפדה על העקרונות הבאים:

  1. שכבת יסוד – המטרה של שכבת יסוד היא לקשר בין התשתית של הגג לבין היריעות. שכבת יסוד ביטומנית או שכבת זפת חיונית על גבי גגות בטון ובטקל. במידה ומדובר על גגות מזופתים, יש לבצע שכבת יסוד ביטומנית עם חומרים מתאימים.
  2. איטום אקרילי – במקרים בהם מדובר על גג עם איטום אקרילי ישן, יש להסיר אותו לחלוטין לפני הלחמת היריעות. הסרת האיטום האקרילי מחזקת את ההיצמדות של היריעות אל התשתית ומשפרת את האיטום החדש. הלחמה של יריעות על גבי איטום אקרילי ישן אינה מומלצת והיא גורמת לכליאת החומר מתחת ליריעות. אפשר לראות את זה בעיקר בניסיונות הלחמה של היריעות על חומרים כמו פוליגג, אקרילפז וכדומה.
  3. חומרים צמנטיים – יש גגות שעברו איטום עם חומרים צמנטיים. בגגות מן הסוג הזה לא ניתן ליישם את היריעות היות והן לא צפויות להחזיק מעמד. אנשי מקצוע ממליצים על הסרת שכבת האיטום הישנה בכל מקרה בו קיים ספק. כך ניתן לבצע יריעות ביטומניות מעל גג יבש או לחילופין מצופה בפריימר ביטומני. יישום מומלץ מבוצע גם על גבי גג עם שכבת זפת חדשה.

לסיכום, יריעות ביטומניות הן פתרון איטום מומלץ לסוגים רבים של גגות. כדאי להקפיד על ההנחיות ולשמור על העקרונות החשובים של העבודה.