מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

"כספת כבדה ומקצועית"

ביקשו כספת, יתכן כי המבקש הוא סוכן הביטוח או אפילו אתם לעצמכם. אחת הדעות (אמנם שגויות) הרווחות היא שככל שהכספת תהיה כבדה יותר אז כך יקשה הדבר על פריצתה. ברור כי את המשקל לא פורצים אלא סוחבים. וככל שמשקל הכספת יהיה גבוהה יותר כך גדול הסיכוי לעקירתה ומשיכתה ממקום התקנתה. לאחר מיכן מטפלים בפריצה.

סיפור שהיה עם כספת כבדה

אחד היתרונות הבולטים בכספת הוא ארשת הביטחון שהיא משרה על הסובבים, "יש לי איפה לשמור את חפצי יקרי הערך..." ועם המשפט הזה הולכים לישון שנת ישרים. אולם מקרה שקרה עם כספת כבדה הותיר לא מעט פעורי פה, ואלו היו בעלי הכספת שנדהמו יותר מהמשטרה עצמה. מטעי ביטחון ומידור לא אציין את הפרטים המלאים אולם מה שייכתב כאן בהמשך מבוסס על מקרה אמיתי שקרה לפני מספר שנים בקיבוץ בדרום הארץ. לאותו קיבוץ הייתה כספת מרכזית שבה הפקידו החברים את דברי הערך שלהם. ככל שעברו השנים כן התכולה עלתה מבחינת הערכים שלה. ככל שעלה הערך כך עלתה הדרישה להשתמש בכספת אימתנית יותר ובעלת מיגון חזק יותר שיכלול לימים מלכודות, מנגנוני נעילה עם תקן וכדומה. רכישת החדשה הייתה צריכה להיות עם נתונים פיזיים שיתאימו לייעוד שלה ובכלל זה המידות הפיזיות שלה, על מנת שתוכל להכיל את כל ה"חמידים" של תושבי הקיבוץ. על כן הכספת היתה בגובה ל כמעט 2 מטרים, וברוחב של כמעט 90 ס"מ עם דופו כפולה, יציקת בטון B800 בין הדפנות ומנגנוני נעילה מחברות מוכרות כגון מאוור ו S&G ומן הסתם גם מלכודות זכוכית בדלת שמגינות על מנגנוני הנעילה. גם עיגון הכספת נעשה בצורה מופלאה וברמה גבוהה מאוד. לצורך ההתקנה יצקו מעין במה מוגבהת בגובה של כ 50 - 60 ס"מ ועליה יצקו פלטת פלדה כבדה עם קוצים לתוך במת הבטון, ועל הפלטה הניחו את הכספת שאותה ריתכו לפלטה. בנוסף מתוך הכספת יצאו כלפי מטה עם ברגים מאסיביים לתוך הברגות בפלטת הפלדה.

בכל זאת לא עזר לקיבוץ והכספת נגנבה בשלמותה

גנבים הגיעו באישון לילה, ניטרלו את מערכת האזעקה וניגשו ישירות אליה שהייתה ממוקמת בגזברות. ריתכו אליה שרשראות כבדות שנמשכו ממנה והלאה דרך החלון החוצה. את השרשראות הכבדות חיברו ל"שופל" טרקטור ענקי ועל ידי נסיעה לאחור עקרו את הכספת מהבמה שלה דרך הקיר עם החלון ויצאו איתה לשדה הסמוך. כמובן שבשדה אף אחד לא שמע את קולות הפריצה ותכולת הכספת בשווי של כ 3 מיליון שקלים נגנבו ונעלו כלא היו בבת אחת.

עכשיו תארו לכם את מה שהרגישו ביום שלמחרת הפריצה...