מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

כספות לדלפקים

כספות בבתי עסק מטרתן לשמור בשעות פעילות העסק מגנב או נכון יותר לומר משודד לגשת באור יום ולשדוד במהירות כספים, תכשיטים וכדומה. על מנת לפתור את בעיית השוד החפוז החלו בעלי צ'נגים ותכשיטנים למיניהם לבנות חדר מוגן על ידי לוחות פלדה, ללא חלונות. במקומות אלו אחד הקירות הוא עם דלפק גישה שבו מותקנות כספות מיוחדות להעברת כספים או תכשיטים מהחוץ פנימה ולהיפך.

אופן הפעולה של כספות לדלפקים

כספות לדלפקים עובדות בשיטה מאוד פשוטה, האדם שעומד בחוץ מניח בחלק הבולט כלפי חוץ את התכשיט או הכסף, פעולת הדחיפה פנימה גורמת למה שהיה מונח ליפול פנימה לתוך חלל הכספת ללא יכולת הוצאה חזרה. בעל העסק למעשה צריך לפתוח את דלת הכספת ולהוציא החוצה את התכולה הרלוונטית. יש לכך יתרון גדול, לדוגמה: אדם מגיע למקום שמתמחה בהחלפת כספים. הלקוח עומד כמובן בחלקו החיצוני של אותו חלל מוגן ומניח את השטחות על אותו מגש ייעודי שהוא למעשה חלקו העליון בכספת עצמה. על ידי הסטה של אותו מגש השטרות נופלות לכיוון הכספת ללא אפשרות למשכם חזרה. נניח שברגע זה נכנס שודד, ורוצה לחטוף את השטרות, מעבר לעובדה שאתו פקיד נמצא מאחורי סורג ובריח נניח שהצליח להיכנס. השטרות אינן מונחות בחוץ אלה בכספת ולכן הגישה אליהן נמנעה. כספות אלו בעלות תקן גבוה ומחמיר מיועדות לערכים גבוהים של 500 אלף ש"ח ומעלה ולרוב אינן מתאימות להתקנה בבתים פרטיים.

אפיון הבנייה של כספות לדלפקים

להבדיל מסוגי כספות אחרות, עבור דלפקים נדרשות כספות מקצועיות, כבדות בעלות רמת מיגון גבוהה מאוד. רמת המיגון חייבת למנוע מגנב פוטנציאלי גישה או גניבה של התוכן. כספות אלו יהיו בעלות דופן כפולה שבין הדפנות יוצקים בטון ורשתות פלדה, המשקל של הכספות הללו גבוהה ועומד על מינימום 350 ק"ג וכול להגיע גם לטון. מנגנון הנעילה לרוב יהיה עם השהייה מוגבלת לשעות פתיחה מסוימות על מנת שגם אם הגיע גנב הוא לא יוכל לפתוח את הכספת למעט לפרוץ באופן ברוטאלי. ההתקנה והעיגון של כספות אלו לרוב יהיה על ידי ריתוך הכספת לפלטת פלדה שיצוקה בתוך בטון ברצפה.