מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

כספות לשמירה על מדיה מגנטית

כספות משמשות להגנה ושמירה, לרוב הקשר בין המילה כספות הוא אל גנבים אולם לא תמיד. ישנם כספות שהייעוד העיקרי שלהם הוא שמירה על מדיה מגנטית. מדיה מגנטית לרוב תהיה קלטות גיבוי של מידע חשוב כגון קבצי הנהלת חשבונות, טפסים ממוחשבים ומאגרי מידע שונים. המידע לרוב נשמר על סרט מגנטי. בשל העדינות והפגיעות של המדיה המגנטית יש צורך לאחסן ולשמור עליהם מפני נזק. המקום הבטוח ביותר הוא כספות. כספות ייעודיות שנקראות כספות למדיה מגנטית.

כספות למדיה מגנטית, מפרט כללי

כאמור על מנת לשמור על מדיה מגנטית בצורה הטובה ביותר משתמשים בכספות למדיה מגנטית. המטרה למעשה אינה לשמור מפני גניבה או פריצה (חשוב לציין כי יש כספות למדיה מגנטית שהן גם מוגנות מפני פריצה), כספות אלו בנויות בצורה שמונעת מחום, אש, לחות ונוזלים לחדור פנימה. ננסה להבין את הדרך בה היא בנויה, ראשית המעטפת עשויה כמו כל כספת רגילה מפח, עובי הפח משתנה בהתאם לרמת המיגון. בחלק הפניני ישנו עוד פח שבינו לבין החיצוני מחדירים חומר מעקב בעירה, החומר הזה יכול להיות צמר סלעים, מיקה, אבקה וכדומה. בעבר הלא רחוק היו משתמשים באסבסט על מנת להגן מפני אש אולם אסבסט אינו חוקי יותר. (ישנם משווקי כספות שמוכרים את כספות האסבסט הישנות ללא היתר. חשוב לוודא כי אין אסבסט בכספת.) בנוסף לדפנות של הכספות שמלאות בחומר מעקב בעירה ישנה מעין כספת נוספת בתוך הכספת הגדולה, החיצונית. גם היא מוגנת אש אולם נעילת הדלת שלה כוללת גומי מבודד על מנת שמים לא יחדרו פנימה. יש צורך להדגיש כי כספות כאלו אינם נגד מים! מים יחדרו וגם אש ולחות אולם זה יקרה לאחר זמן מה שהוגדר בתקן של הכספת.

כספות למדיה מגנטית, רק עם תקן כתוב

משמעות המילה תקן היא שכל מוצר עבר מבחנים, המבחנים למעשה בחנו ובדקו בתנאי מעבדה כיצד אותה כספת או כספות התמודדו עם המבחנים, כל מבחן מספק ציון וסך הציונים קובעים את התקן. ככל שהמבחנים מחמירים יותר כך התקן גבוה יותר. כספות עם תקן יהיו אמיתיות. ישנם ספקים שמצהירים כי כספת כזו או אחרת היא "בהתאם לתקן" או "על פי מפרט תקן" חשוב להבין את משחק המילים!!! זה לא תקן. תקן מגיע עם ניירת חתומה, תגית מתכת מוטבעת בתוך חלל הכספת וכדומה, לא מדבקות, ולא בהתאם ל.. כל דבר ששונה מתקן חתום וכתום יעמיד בסיכון את המדיה המגנטית שלכם.