מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

כספת, קופסת ברזל חכמה

כספת תמיד הייתה בתודעה מאז ומעולם. תמיד רצה בן האדם לשמור על היקר לו, לאו דווקא תכשיטים או זהב, גם ניירות או מסמכים יכולים להיות חשובים, או ירושה של תמונה כזו או אחרת. הכספת כיום אמם עברה מתיחת פנים, הנעילה התעדכנה, הברזל או הפלדה טובים יותר, אך המהות מעולם לא השתנתה. כספת נועדה לשמור על היקר לנו.

בחירת כספת לפי ייעוד

כספת מיועדת לשמור על חפצים שאנחנו מרגישים שהם יקרים לנו ככל שהערך שיש לנו לחפצים שלנו כך אנחנו רוצים לשמור עליהם יותר. יש כספת שמיועדת לשמירה על ערך גבוה ויש כספת שמיועדת לערכים נמוכים יותר. איך נדע מה מתאים? פשוט אין הגדרה מדויקת. ככל שהדברים יקרים יותר כך נצטרך כספת טובה יותר. בשנים האחרונות חברות הביטוח קבעו מדרגות מיגון בהתאם לערכים ביטוחיים אין הדבר אומר שאם נכניס אליה דברים פחות יקרים או יותר יקרים הם לא יתאימו, הכוונה היא לכך שאם יש לנו חפצים בעלי ערך יחסית נמוך אין צורך באחת מאוד חזקה כי היא תהיה יותר מהנדרש, ולהיפך אם יש לנו חפצים יקרים מאוד ואנחנו רוצים באמת לשמור עליהם אז נשתמש בכספת מאוד חזקה. הכול תלוי בסופו של דבר בנו, עד כמה באמת אנחנו רוצים להגן.

כספת גדולה יותר טובה

משפט זה אינו נכון, אולי אחת גדולה תהיה יותר כבדה אולם לא בהכרח יותר חזקה או עמידה יותר, ישנם כספות קטנות מבחינת הגודל שלהן שהן מוגנות מאוד ואף מוגדרות ברמת מיגון גבוהה מאוד. הכספת בסופו של יום נמדדת בזמן שעובר עד שפורצים אותה. ככל שלוקח יותר זמן הכספת נחשבת לחזקה ומוגנת  יותר. בכספות גדולות יותר שנחשבות חזקות הגודל הפיזי מאפשר הרכבת מנגנוני נעילה מורכבים יותר ואפילו שילוב של מספר מנגנוני נעילה, ככל שיש יותר אלמנטים לנעילת הכספת כך היא קשה יותר לפתיחה. הגודל הפיזי של דלת הכספת מאפשר התקנת מנעול מפתח בצירוף מנעול קומבינציה (מכאני או אלקטרוני) לעיתים גם מותקנת מלכודת שמגנה על מנגנון הנעילה, מלכודת זו מופעלת כאשר מנסים לפרוץ את המנעול.