מקבוק - מחשב נייד מנצח

ללא ספק אפל מובילה מבחינה טכנולוגית ועיצובית כאחד מבין מוצרי הדגל ללא ספק מקבוק אייר הינו אחד המחשבים הניידים העמידים, היציבים והמעוצבים ביותר יחד עם זאת יש תקלות שעלולות לצוץ במקבוק אייר שימנעו מכם להמשיך ולהשתמש במחשב, חלקם תקלות כלליות שיכולות להיות גם במחשבים ניידים אחרים וחלקם תקלות אופייניות למחשבי מקבוק. במידה ויש לכם תקלה מכל סוג שהוא אתם תצטרכו תיקון מקבוק וההמלצה הגורפת היא לתקן במעבדה שיש לה ניסיון וידע מקצועי בתחום הניידים. הסיבה שאתם חייבים טכנאי מחשבים בעל ניסיון ייעודי בתיקון מחשבי מקבוק היא שהמחשב הינו מעבר להיותו מחשב יקר ערך אלא גם בעל טכנולוגיה ייחודית שרק מי שמבין במחשבי מקינטוש ואפל יתן לכם מענה מקצועי ולא יגרום לנזק חמור יותר. בנוסף על תיקון תקלות יש מגוון שדרוגים ופעולות אותם מבצעים במהלך תיקון מקבוק אייר כגון החלפת דיסק קשיח, שדרוג זיכרון, עדכון מערכת הפעלה ועוד.

תקלות נפוצות במחשבי מקבוק אייר

באופן כללי מחשבים ניידים אמורים לתת לנו מענה על צורך בסיסי שהוא לא אחר מאשר ניידות, אולם עצם העובדה שהמחשב אינו מקובע למקומו ואנו נושאים אותו איתנו מהווה פתח לצרות ותקלות שלא תמיד יש לנו את הכלים והיכולת למנוע אותם. יש תקלות שחוזרות על עצמן בכל סוגי המחשבים הניידים ויש תקלות המאפיינות דגמים ומותגים ספציפיים. אלו מגוון תקלות נפוצות המחייבות תיקון מקבוק אייר על ידי מעבדת מחשבים ואלקטרוניקה ובעל מקצוע מיומן:

תיקון מסך שבור במחשב נייד מקבוק אייר

למען האמת התקלה של מסך שבור יכולה להיווצר בכל מחשב נייד אולם במחשבי מקבוק הסיכוי גבוה יותר, על המסך יש זכוכית מסוג פלקסיגלס שהיא שבירה מאוד, מכה קטנה, מחיצה או נפילה יכולה לסדוק את המסך. תיקון מקבוק מחייב מעבדה מיומנת ומקצועית. על אחת כמה וכמה כאשר הבעיה היא במסך שבור.

החלפת דיסק קשיח במקבוק אייר

גם תקלות בדיסק הקשיח די משותפות לכלל המחשבים הניידים מכיוון שהדיסק הקשיח בעת הנפילה עלול להינזק. אם במחשב נייד מסוג מקבוק מותקן לכם דיסק מכאני יש לכם יותר סיכוי לגרום לו נזק מאשר אם היה מותקן לכם SSD.

מקבוק אייר מתחמם

בעיית ההתחממות תמיד מחייבת תיקון מקבוק במעבדה, יש מגוון סיבות שבגללם המחשב יתחמם לכם חלקם ינבעו מסוללה שסיימה את מהלך חייה וחלקם יהיו בגלל אבק שחוסם את פתחי האוורור. יש חשיבות רבה לביצוע תיקון מקבוק על מנת שלא יגרם נזק לרכיבים אחרים ונוספים במחשב. מומלץ לבצע ניקוי תקופתי כחלק מהתחזוקה השוטפת של המחשב על מנת להאריך את חייו.

ייבוש מחשב נייד מקבוק אייר

מכירים את המשפט הידוע "קפה על השולחן זה *קפה על השולחן*"? חוק מרפי קובע שאם תחזיקו בקרבת המחשב שלכם נוזלים מכל סוג שהוא סביר להניח שהם ישפכו על המחשב במוקדם או במאוחר. מעבדה מקצועית המתמחה בביצוע תיקון מקבוק תוכל גם לבצע עבורכם ניקוי וייבוש נוזלים. חשוב לוודא שאותה מעבדה אחת יודעת ויכולה לעשות זאת.

 

לסיכום תיקון מקבוק

לא משנה איזה סוג של מחשב נייד מתוצרת אפל יש לכם, מקבוק, מקבוק אייר או מקבוק פרו, תמיד תקפידו שהתיקון יתבצע על ידי מומחים שיש להם ידע וניסיון בתיקון מקבוק ולא יגרמו נזק בשל חוסר מקצועיות.