תיקון מחשב נייד

לפני 30 שנה מחשבים היו לא יותר מאשר מצרך נדיר אשר רק האנשים במעמד הגבוה ביותר יכולים להרשות אותו לעצמם. המהפכות הטכנולוגיות המגיעות אלינו אחת אחרי השניה הובילו בסופו של דבר לשינוי ענקי בחברה שלנו והוא מהפכת המחשוב. כיום, כמעט ולא תמצאו בית שאין בו מחשב. בעקבות הפיתוחים האחרונים מחשבים ביתיים הולכים ונעשים זולים יותר ויותר וישנם גם המחשבים הניידים, שהם אמנם יקרים יותר אך באים בגרסה קטנה וקומפקטית של מחשב נייח ומביאים בדיוק את אותה התפוקה. אך לפעמים, כמו כל דבר בחיים, גם מחשבים אלו שנחשבים למחשבים מפותחים ואיכותיים מתקלקלים או שמתגלים בהם פגמים בעקבות שימוש ממושך, שימוש לא נכון ולפעמים גם שבירה או מעיכה. אז מה צריך לעשות כדי לטפל בהם במצב שכזה?

במחשבים ניידים יכולות להיווצר תקלות שונות

כמו בכל מכשיר חשמלי, במחשבים יכולות להיווצר תקלות שונות ובמחשבים ניידים בפרט.

הן עלולות להיות פשוטות מאוד או מסובכות מאוד, אך בכל מקרה עדיף לקרוא לאיש מקצוע לצורך תיקון מחשב נייד מכיוון שאתם או אדם שאינו מוסמך לכך יכול לגרום נזק בלתי הפיך למחשב. לדוגמה:

  • לאחר שימוש ממושך ולא נכון בסוללת המחשב היא יכולה לההרס ולא לתפקד כראוי (להיכבות באמצע, לא לעבוד ללא חיבור ישיר לחשמל וכו)
  • עוד בעיה נפוצה היא בעיות בדיסק הקשיח (שם מאוחסנים כל הזכרונות והתיקיות של המחשב)
  • בעיה אף יותר נפוצה היא שברים במסך. מסך של מחשב הוא מוצר עדין ולהחליף אותו עולה לא מעט.
  • בעיה אשר מהווה סיכון רה היא הרטבת המחשב. בנוסף לכך שהמחשה יכול לההרס ולהפסיק לעבוד, המחשב במקרים קיצוניים יכול אף להתפוצץ ולעלות בלהבות.

אז איך נימנע מבעיות אלה?

  • סוללה- לשימוש נכון בסוללה אסור לתת לה לצנוח אל מתחת לעשרת האחוזים ולהימנע משימוש בזמן טעינה.
  • דיסק קשיח- כדי להימנע מאיבוד חומרים בעקבות פגיעה בדיסק הקשיח עלינו לגבות תיקיות וקבצים חשובים בענן.
  • כדי למנוע שברים במסך עלינו להתנהל איתו בעדינות ולא לטרוק אותו או להזיז אותו יותר מגבול יכולתו.
  • בכדי להימנע מנזק של נוזלים עלינו להרחיק דברים נוזליים משטח העבודה של המחשב, ואם בכל זאת רוצים להשאיר כוס מים ליד מחשב העבודה צריך לנהוג בזהירות מוגברת ולהיזהר שלא יישפך.

 

במידה ובכל זאת נתקלתם בבעיה במחשב הנייד שלכם, עליכם לפנות לאיש מקצוע ולא להתעסק עם הבעיות בעצמכם או בעזרת אדם שאינו מוכשר לטיפול במחשבים מכיוון שדבר זה יכול לגרום לפגיעה בלתי הפיכה במחשב. טכנאי מחשבים הינו מומחה ובעל ציוד וידע רחב אשר יעזור לכם לטפל במחשבכם.

תיקון מחשבים ניידים הוא מורכב ורגיש

תיקון מחשב נייד רגיש ועדין יותר מתיקון של מחשבים נייחים. הסיבות לכך הן:

המחשבים הניידים הם רגישים מאוד ועלולים להינזק בקלות. המחשבים הניידים הם כשמם, ניידים. קטנים וקומפקטיים. הקטנת החלקים באה על חשבון כמה דברים, לדוגמה:

לעיתים מחברים שני חלקים נפרדים לחלק אחד על מנת לחסוך במקום. אם אחד מהחלקים האלו ניזק, כל החלקים שמחוברים אליו ניזוקים גם הם.

בכדי להתמודד עם מצב שכזה מומלץ לגשת למעבדת מחשבים מקצועית ומוסמכת אשר תבדוק ותבחן את דרך התיקון הטובה והמשתלמת ביותר עבורכם. במעבדה שכזו ישנם כלים מיוחדים המתאימים לטיפול במצב שכזה והאנשים שם יוכלו לבחון את הבעיה לעומקה, לתקן אותה ואף לתת לכם טיפים כיצד ניתן למנוע אותה בעתיד.