איתור בעלי חוב שנעלמו - איתור חייבים

כשמישהו שחייב לכם כסף נעלם, סביר להניח שהוא חייב כסף לאנשים נוספים ואתם לא היחידים שמחפשים אותו !

 זה לא אבוד - יש תקווה אך על מנת שתוכלו להשיב את הכסף האבוד לרשותכם - נסו לאתר אותו.

בכדי שניתן יהיה לאתר חייב פנו למשרד חקירות שיפעיל חוקר פרטי שבשלב ראשון יאסוף את כל הפרטים הידועים עליו כגון כתובת אחרונה, מידע על רכבו, מידע אודות המשפחה, אשה, ילדים, גורמים נוספים הגרים עמו, וכל מידע אחר שיכול להועיל.

תכנון פעילות:

בצעו תכנון פעילות - בדקו ונתחו את המידע שבידכם, נסו לאמת את הנתונים ותחליטו מה הדרך הטובה הנכונה והמתאימה שבה תקדמו את חקירתכם.

השלבים בביצוע חקירה פרטית לאיתור חייבים, כוללת חתירה לאיתור כתובתו האחרונה של הנעלם. כתובת ישנה מאוד עשויה אף היא להיות רלוונטית היות ואנשים נוטים לחזור למיקום הגיאוגרפי הקודם שלהם עם חלוף השנים.

לאחר שכל ניסיון להתחקות אחר מקום הימצאו  של בעל החוב העלה חרס, כתובת עדכנית יותר עשויה להניב שכנים וגורמים נוספים אותם ניתן לחקור בחקירה פרטית ולקבל שביבי מידע ומודיעין נוספים. אינפורמציה הכרחית כגון שמו המלא של החייב, מספר תעודת הזהות שלו, שם אמצעי - במידה ומדובר באזרח או תושב זר, הינה אינפורמציה חשובה ביותר מכמה סיבות. נתונים אלו פותחים צוהר לפיסות מידע נוספות שמתקבלות ממקורות נוספים ואיכותיים בהצלבת מידע. הרגלים, תחביבים, תחומי עניין ועיסוק הינם סמנים נוספים להכוונה של חוקר פרטי אל האדם המסוים אותו הוא אמור לאתר.

איתור חייבים בעזרת מידע על רכב

איתור חייבים יכול להיעשות בעזרת מידע על כלי הרכב של החייב - כאשר יש לכם מידע על רכבו של בעל החוב וכתובת ידועה אחרונה, תוכלו לנסות ולהצליב את המידע עם מספר הזהות שלו באתר משרד הרישוי ( מידע גלוי לכל ) ולנסות להבין אם הרכב בבעלותו, האם הרשיון בתוקף ועוד.

איתור חייבים בעזרת מידע על קרובי משפחה

בצעו חיפוש באמצעות בן/בת הזוג, ילדים, או שותפים מהכתובת האחרונה הידועה. גורמים המכירים את הנעדר יכולים לספק מידע רלוונטי אשר יכול להוביל אתכם לכתובת עדכנית למטרת מסירה משפטית וכדומה.

איתור חייבים בעזרת מספרי טלפון ישנים המקושרים לכתובות קודמות

מספרי טלפון וכתובת דואר אלקטרוני יכולים להוביל אתכם אל החייב הנעדר, אל בני משפחתו או אל חבריו. לעיתים תגיעו אל מקום עבודתו, מעסיקיו או עסק שהיה או נמצא בבעלותו.

איתור חייבים בעזרת מדיה חברתית

צרו חשבון בכל אחד מסוגי הרשתות החברתיות ונסו לחפש בהם את החייב הנעדר רשתות מדיה חברתית כגון פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם או לינקדאין. הרשת יכולה לספק רמזים מועילים ומידע נוסף כגון תמונות וחברים.

איתור חייבים בעזרת דואר אלקטרוני

אנשים שנעלמים משנים בדרך כלל גם את כתובות הדוא"ל שלהם אך כדאי לבדוק בגוגל ולנסות לאתר לאן הולך המייל.

איתור חייבים בעזרת דואר ישראל

נסו לבדוק עם הדואר האם הנעדר השאיר כתובת חדשה להעברת דברי הדואר שלו. במיוחד אם הוא עבר לאחרונה.

איתור חייבים בעזרת בדיקה בבתי הכלא

לעיתים האדם שאותו אתם מחפשים יושב בכלא. נסו ליצור קשר עם בתי הכלא השונים במטרה למצוא האם הוא מרצה עונש מאסר.

לצורך איתור חייבים - הפעילו חוקר פרטי

חוקר פרטי ידע לבצע פעולות רבות במקצועיות בדיסקרטיות מלאה. חוקר פרטי יגיע לחייב בשיטות שונות ויחודיות, ינבור באינטרנט, יתחקר שכנים ומכרים ויבדוק מי גר בכתובת הקודמת והאם יש לו קשר עם החייב.

לאיתור חייבים – מומלץ לבדוק רשומות ציבוריות גלויות

לאיתור חייבים מומלץ לבצע בדיקה של רשומות ציבוריות גלויות כגון במשרד הפנים שם ניתן לבצע איתור מען. אולי יתמזל מזלכם והחייב שנעלם עדכן את כתובתו במשרד הפנים. במדינות רבות כגון ארה"ב קיימים שמות זהים רבים ולכן כול אינפורמציה המתייחסת לפרטים נוספים כמו מספר ביטוח לאומי (מעין ת.ז בארצות הברית) מספר רישיון נהיגה וכדומה. כל פרט מזהה יועיל מאוד ויעזור לחוקר לבצע את עבודתו.