עורך דין משפחה - תמיכה במקום החשוב ביותר

עורך דין המתמחה בדיני משפחה הוא אדם המשלב יכולות אנליטיות והכרות עמוקה עם החוק, לצד יכולות אמפטיות והבנה של המרקם העדין והחשוב בו הוא מתעסק – התא המשפחתי.

עורך דין משפחה נדרש לא רק לעמוד בתקן הנדרש לפי החוק בכדי לעבוד כעורך-דין, אלא גם ניצב אל מול האתגר המשתנה תדיר של הבנת המשפחה עימה הוא עובד, תוך הבנת הדינאמיקה המשפחתית והיחסים בין הנפשות הפועלות בכדי להצליח ולהעניק את השירות המתאים וההולם ביותר ללקוחות שלו, אתגר גדול, אך כזה המבטיח קריירה מעניינת ומיוחדת במינה.

מתי צריכים עורך דין משפחה

עורך דין משפחה נכנס לתמונה במקרים רבים, כאשר הנפוצים מביניהם הינם:

  1. גירושין – תהליך מצער אך לפעמים הכרחי, וכזה שיכול להיות חיובי ומעצים לשני הצדדים במידה והוא מתבצע בסבלנות והבנה הדדית, ובליווי של עורך דין משפחה היודע לבצע גישור נבון והתאמה של השיח בתהליך בצורה שתאפשר לשני הצדדים להגיע להסכמות מיטיבות.
  2. עריכת צוואות – בעוד שאנו מתאבלים יחד על מותו של בן משפחה אהוב, לרוב הורה או סב, הרי שענייני צוואה וירושות עלולים לגרום למתח רב ואף לסכסוכים לא פשוטים במידה והצוואה לא הוסדרה כראוי ומבעוד מועד. עריכת צוואת היא אחד מאותם הדברים שמצריכים עורך דין משפחה טוב, ושמוטב לעשות בהקדם.

עוד על עבודתו השוטפת של עו"ד משפחה

גירושין וצוואות אינם הדברים היחידים הממלאים את יומו של עורך דין משפחה פעיל, ולפניכם עוד מאותם הדברים הדורשים התערבות של עו"ד משפחה:

מזונות ילדים ו\או מזונות אישה, פונדקאות וענייני הגירה של בן או בת זוג, הסדרי ראיה בין זוג הורים, פירוק שותפויות עסקיות בתוך המשפחה וחלוקת רכוש משותף, ועוד.

גישור הוא עוד אחד מאותן המיומנויות ההופכות עו"ד המתמחה בעבודה עם משפחות לעו"ד מוצלח. היכולת לגשר בין חברי המשפחה כעורך דין ידידותי היא יכולת מופלאה שיכולה לרכך תהליכים שהיו עלולים להיות קשים ומאתגרים, ולהפוך אותם ליעילים, מהירים במיוחד, ולעיתים אפילו נעימים ומקרבים, בהתאם למקרה וליכולות והרצונות של כל המעורבים בדבר.