המלצה: פרויקטים חדשים ודירות יד שנייה באתר כאן בונים ישראל >>

הפנטזיה מתגשמת בריכה לבית בהישג יד

"יש לו בריכה בבית", "הבית שלו כל כל מפואר ויש לו בריכה בחצר".... משפטים כאלו הפכו להיות נחלת העבר. לרוב ההינו מסתכלים למעלה אל בעלי היכולת והממון שהתקינו בחצר בריכה לבית. אולם היום להתקיםן בריכה זה לא סיפור מסובך וגם לא כל כך יקר. מה שהרבה לא יודעים או מכירים הוא שיש לא מעט סוגים של בריכות וכל אחת נבדלת מרעותה בסוג החומר ממנה היא בנויה ובאופי ההתקנה שלה. אז אם אתם לפני רכישה של בריכה לבית כדאי שתקראו את המאמר הבא.

 

גם בשטח קטן תמיד תוכלו להתקין בריכה ביתית

היתרון בהוספת המילה "ביתי" לכל דבר מהוא בעצם העובדה שאפשר לקחת משהו גדול ולהתאים אותו לצרכים שלנו כמו תנור תעשייתי / תנור ביתי, כך גם לגבי בריכה לבית הייעוד שלה הוא שניתן להתקינה בחצר או בגינה, המידות של בריכה ביתית מותאמות לכמות קטנה של אנשים להבדיל מבריכה ציבורית. הגורמים שישפיעו על בחירת הבריכה שלכם הם תקציב, זמן עבודה והתאמה לצרכים:

התקציב - יתרון נוסף שיש לבריכות שחיה ביתיות הוא שאתם יכולים להגדיר תקציב ולהתאים את סוג הבריכה לתקציב שלכם. מגוון הסוגים כולל בריכה לבית מבטון, פיברגלס, PVC, עץ וברזל.

הזמן - מבחינת זמן ההתקנה קיים הבדל בין סוגי הבריכות השונות אך בשכלול כולל הזמן התקצר משמעותית בזכות השיטות המתקדמות להקמה שקיימות כיום.

התאמה לצרכים - בריכה לבית כשמה כן היא ואם יש לכם התניות בבית להתקנת בריכה הרי שצריך להתאים אל ההתניות הללו את הבריכה הנדרשת. לדוגמה תוכלו לבחור בהתקנת בריכה עילית אם תרצו להתקין אותה על גג הבית או בריכה שקועה אם תרצו להפוך את המרתף שלכם לקאנטרי ביתי.

 

סוגי בריכות ועלויות

כפי שציינו יש מגוון גדול של אפשרויות התקנה של בריכה לבית כאשר ההבדלים המשמעותיים יבואו לידי ביטוי קודם כל במחיר שהוא נגזרת של סוג הבריכה ואופן ההתקנה שלה.

בריכות בטון - אלו הבריכות המוגדרות כהטובות ביותר ומכאן גם העלות הגבוהה שלהן, אלו בריכות עמידות ביותר ומחייבות התקנה מקצועית.

בריכות פיברגלס - אלו בריכות לא פחות טובות מהבטון אולם אלו לא בטון, עלויות ההתקנה קטנות יותר וזמן הביצוע קצר יותר מהבטון. בריכות פיברגלס מחייבות ביצוע מדידות בשטח וייצור במפעל, הובלת הבריכה מורכבת ומחייבת מקצועיות על מנת שלא לגרום נזק בעת ההובלה.

בריכות PVC - פתרון קל, יעיל ובעל כושר שרידות נמוך, תוכלו להתקין את הבריכות בעצמכם על פני הקרקע או לחפור בור ולבצע התקנה שקועה. זהו פתרון זול יחסית לכל השאר אך גם בעל אורך החיים הקצר ביותר.

גודל - הגודל כן קובע, גודל הבריכה משפיע על העלויות באופן ישיר, יותר בריכה, יותר עבודת התקנה.

מותג - אין הכוונה למותגי בריכות PVC אלא לבריכות שמיוצרות על ידי בעלי מקצוע מוכרים עם ניסיון וותק, לרוב תעדיפו את המוניטין על פני משתנים אחרים, במיוחד שמדובר על בריכות שחיה.

אופי ההתקנה - כאמור יש 2 סוגי התקנה עיקריים, עילית ושקועה. אופי ההתקנה והמורכבות שלה משפיעה על המחיר בצורה משמעותית.

לסיכומו של עניין, ראשית בחרו חברה מוכרת ומקצועית שיש מוניטין וניסיון בתחום, בדקו היטב והתאימו את סוג וסגנון הבריכה לצרכים שלכם ואחרון חביב, דאגו שיש פיקוח על העבודות ובקרה מתמדת.