לקראת בת מצווה? כדאי שתבדקו קליפ בת מצווה מרגש >>

כיצד להתנהל נכון לפני השכרת דירה

אם יש לכם דירה או בית שברצונכם להשכיר לדיירים כדאי שתבצעו כמה פעולות טרם ההשכרה על מנת להבטיח לעצמכם שהשוכרים יחזירו לכם את הבית כמו שנתתם להם. מעבר לצורך של התייעצות עם עורך דין והכנת חוזה שכירות שמגן על האינטרסים שלכם מומלץ לבצע בנוסף ביקורת בדק בית, הבדיקה תאפשר לכם לתת לשוגרים תמונת מצב אמיתית של הנכס טרם כניסתם אליו, אם אתם ביצעתם את בדיקת בדק בית והשוכרים לא סומכים עליכם תמיד הם יוכלו להזמין בדיקה מטעמם. כאשר אתם מנסחים חוזה שכירות חשוב שיהיה מפורט מעבר לסעיפים המגנים על שני הצדדים,גם נושא מצב הנכס, כך תדעו באחריות מי לתקן נזקים הנגרמים משימוש סביר בנכס כמו בעיות אינסטלציה וחשמל, האם חובתו של המשכיר לרכוש ביטוח מבנה וכו' ובאחריות מי לתקן נזקים מצטברים כגון קדיחת חורים, סתימת חורים של מסמרים, צבע, שבר וכדומה. כאשר יש בידכם מסמך בדיקה תהיה לכם אפשרות לתבוע מהדיירים להחזיר לכם את הנכס כפי שנתתם אותו. טופס בדק בית ימנע בעיות ומחלוקות ויאפשר לכם להתמודד מול שוכר המסרב להתפנות או גורם נזק לנכס.

הוכחת מצב תקין של הנכס המושכר

כאשר אתם עומדים להשכיר נכס חובתכם להשכיר נכס במצב תקין, לא לטעות אין הכוונה לנכס חדש אלא תקין, כלומר שהצנרת תהיה תקינה, החשמל, החלונות וכדומה. הדרך הטובה ביותר להוכיח את תקינות הנכס היא על ידי ביצוע בדק בית. ביקורת בדק בית מאפשרת לכם כבעלי הנכס ולשוכרים העתידיים לדעת ולהכיר את המצב האמיתי של הבית. בדק בית לדירה לפני השכרה תעזור לכם למנוע תקלות ותלונות מצד השוכר.חשוב לעשות בדיקה גם לגבי נכס חדש שרכשתם בין אם הוא לצורך השקעה או שימוש אישי, למרות שהדירה חדשה לגמרי וסביר להניח כי לא תשמעו כל תלונה מצד השוכר לאורך כל תקופה ההשכרה עדיין עלולים להתגלות ליקויים שנוצרו על ידי הקבלן במהלך הבניה עצמה.

 

אל תתביישו לבקש ביטחונות מהשוכרים

אתם כמשכירי הנכס חייבים להבטיח לעצמכם שלא יקלקלו / ישברו או יהרסו לכם את הבית שאתם משכירים. לאחר שביצעת ביקורת בדק בית ויש בידכם את המסמכים המעידים על כך מומלץ שתבקשו מהשוכרים בטחונות בצורת צ'ק ערבון או החתמת ערבים. נזקים לנכסים מושכרים תמיד יהיו, כדאי שתקבעו מדרגות כיסוי לנזקים ושהיו כפופים לביקורת בדק בית. השוכרים חייבים לדעת כי הנכס שלכם נבדק ונרשם באופן כזה שתמיד תוכלו לבצע בקרה עליו. לכן בדיקת בדק בית לדירה לפני השכרה ולאחר פינוי שוכרים הינה מהלך סטנדרטי שבא להגן עליכם כבעלי הנכס מצד אחד ועל השוכרים עצמם מצד שני. את הבטחונות תדאגו לקבל טרם כניסת השוכרים לדירה על מנת להבטיח את אמינותם ונכונותם לשמירה על הנכס שלכם. כמו כן המלצה נוספת היא שכל שינוי, תוספת, בנייה, התקנה בדירה צריכה להיעשות בתיאום איתכם בעלי הנכס.