לקראת בת מצווה? כדאי שתבדקו קליפ בת מצווה מרגש >>

מזל טוב, הכל על הקשר בין חינה למסורת

החגיגה שהייתה שמורה עד לא מזמן רק לעדות המזרח כבר מזמן הפכה להיות נחלת הכלל. הפקת חינה היא אחת הטרנדים הנפוצים כיום לפני החתונה, רבים עורכים חינה מפוארת שאינה נופלת מהחתונה עצמה. מגוון האלמנטים שבשימוש במהלך החינה מאפשר קשר בין המסורת הותיקה אל העידן החדש. ככל שמשקיעים בהפקת חינה כך תישמר המסורת אולם לא כולם חוגגים את החינה בגלל המסורת, רבים כלל לא מנויים על עדות המזרח אך עדיין מקפידים לבצע הפקת חינה מרשימה שכוללת תלבושות לחינה, תפאורה ומאכלים אותנטיים.  על החשיבות של שמירת המסורת והקשר אל הפקת חינה בהמשך.

 

על ההבדלים בהפקת חינות ומסורת העיצוב

כפי שאנו מבינים הפקת חינה כיום שונה מימים עברו. בעבר הכלה המיועדת הייתה מסתובבת בכפר או בעיירה עם חברות ובנות משפחה קרובות על מנת לספר לכולם על החתונה, כך למעשה השיגו 2 דברים בבת אחת גם את הפצת החגיגה וגם את העובדה שהכלה כבר לא פנויה. חלק בלתי נפרד מהטיול היה הביקור במקווה ושם עם תופים וחלילים היו חוגגים את הטבילה המסורתית. הבית של הורי הכלה היה מקושט וערוך לקבלת האורחים. הפקת חינה בעבר היתה משתפת את הורי הכלה, הורי החתן וקרובי משפחה. המסורת עוברת מדור לדור אולם כיום את החינה עורכים באולם או מסעדה גדולה ועל הפקת חינה אחראים חברת הפקות. אולם בין אם החינה נערכת על ידי בני משפחה או על ידי חברה מקצועית עדיין יש חשיבות לתת דגש על המסורת ושמירה על הסימנים המזהים שהם:

הכנת החינה

 הכנת החינה כיום דיי פשוטה ולא אחת מי שאחראי על הפקת חינה מביא איתו את החינה כבר מוכנה אולם בעבר אם הכלה והחתן יחד עם נשים רווקות ( לא אלמנות ולא גרושות) היו מכינים יחד את החינה.

מריחת עיסת חינה

מבין כל הסימנים המוכרים ואולי המסורת שלא עבה כל שינוי היא מריחת החינה על כפות הידיים את החינה מורחים בצורת עיגול או נכון יותר לומר מטבע על מנת לסמל שפע ופרנסה.

טבילת מטבעות בקערת החינה - מסורת נוספת לטובת ברכת השפע והפרנסה היא טבילת מטבעות בקערת החינה.

הבסיס של טקס חינה - אכילת אורז 

המסורת של הפקת חינה כוללת את הסימנים המובהקים והבולטים ביותר של החינה וביניהם הנושא המרכזי שבא לברך את הזוג בשפע ופרנסה, וכמו עיסת החינה והמטבעות גם המאכלים הם סימן לשפע כמו המסורת של אכילת אורז.

הקמת שוק מרוקאי

לא תראו הפקת חינה מסורתית ללא שוק מרוקאי מלא כל טוב החל מפירות, ירקות ושאר פיצוחים. השוק ממוקם במרכז האולם וגם הוא מסמל ומברך את הזוג בשפע, פוריות והצלחה.

 

רוצים אירוע חינה מוצלח?

אם התשובה היא כן אל תנסו לבצע הפקת חינה לבד, קחו חברה מקצועית שיש לה ידע וניסיון, רק כך תבטיחו לעצמכם אירוע מוצלח.