לקראת בת מצווה? כדאי שתבדקו קליפ בת מצווה מרגש >>

ניקיון דירה

ניקיון דירה אחרי שיפוץ

אין תחושה המשתווה לכניסה לבית חדש או לבית ששופץ על פי טעמכם האישי. בין אם מדובר בבית שגרתם בו שנים והחלטתם לשפץ, ובין אם מדובר בדירה שרכשתם לאחרונה ושיפצתם בטרם הכניסה, כל כניסה לבית מרגשת מחדש. זוהי תחושה מרעננת של דרך חדשה. ניקיון דירה לפני איכלוס דורש מאיתנו הכנות מוקדמות והוא דורש מאיתנו משאבים רבים כמו הרבה הצטיידות בימי חופשה מהעבודה שינוצלו לניקיון, וניסיון לארגון סיוע וכוח אדם מחברים או משפחה, אף רכישת חומרי ניקיון ועזרים לניקיון הדירה הם משימה שעלויותיה אינן בטלות, וכמובן, מאמץ פיזי לא פשוט לנקות, לשפשף, לקרצף ולגרד.

על מנת לבצע את המשימה על הצד הטוב ביותר, מומלץ לשבת תוכנית עבודה מסודרת בה תנהלו את הזמן שלכם כראוי, ותחסכו לעצמכם כסף ברכישת חומרי ניקיון מיותרים ובזבוז זמן. בתחילתו של תהליך, יש לאסוף את כל הלכלוך הגדול המפוזר בבית. קרטונים, אבנים גדולות שנותרו מאחור לאחר שבירת קירות ועוד. לכלוך זה אמנם מאופיין כפסולת בניין, אך אין זו חובתו של קבלן העבודה לפנות אותו.לאחר מכן, יש לטאטא את הרצפות על מנת להסיר שכבות אבק. האבק המכסה את חלל הדירה לרב סמיך ועקשן. לכן, מומלץ להסיר את האבק בעזרת שואב אבק או מטאטא בלבד ולא בעזרת מים. ייתכן ותאלצו לחזור על הפעולה מספר פעמים. בשלב הבא, יש לנקות את חלונות הבית. ניקיון החלונות כולל ניקיון המסילות, ניקיון התריסים וניקיון החלונות עצמם.

בשלב הצביעה, ייתכן והחלונות הוכתמו בצבע. יש להקפיד להסיר את הצבע בעדינות על מנת לא לשרוט את מסגרות החלונות ולגרום לנזק שאינו בר תיקון. כך גם בנושא דלתות הפנים. בניקיון דלתות הפנים, לא די להסיר את האבק שהצטבר. יש לגרד שאריות צבע או רובה בעדינות מהדלתות ומהמשקופים. ארונות המטבח וארונות קיר או ריהוט עץ מובנה אחר בבית הוא נקודה עדינה במיוחד. יש לנקותם כהלכה אך לא בעזרת מים זורמים. מגע העץ עם מים עשוי לפגוע בו ולגרום לריקבון או התנפחות מה שמוביל לנזק בלתי הפיך שעלול לעלות אלפי שקלים. חשוב להקפיד להשתמש בחומרים מתאימים בכל אזור. השימוש בחומרי ניקיון עשוי להיות מסוכן אם אינו נעשה כהלכה ואם אינו מתאים לשטח אותו אנו רוצים לנקות.

פוליש לרצפה

במקרים רבים בתהליך השיפוץ הרצפות נפגעות מנפילות אבנים כבדות, מגרירת כלי עבודה חדים ואפילו כמויות האבק עשויות לפגוע בברק של הרצפות ולהוביל לרצפה עכורה וחסרת ברק התראה ישנה ומעופשת. על מנת להינות מהשיפוץ שלכם בצורה המקסימלית, כדאי לבדוק את הצורך שלכם בביצוע פוליש לרצפה עוד בטרם אתם פורקים את החפצים שלכם. ביצוע פוליש לרצפה בדירה ריקה לחלוטין הופכת את המשימה לפשוטה משמעותית. במקרים בהם ככל הנראה יהיה צורך בביצוע פוליש, מומלץ לחפש המלצות על חברת ניקיון שמספקת שירותי ניקיון דירה ופוליש לרצפות ולבדוק אם עלויות עסקה משולבת זו תהפוך לחסכונית יותר עבורכם.