מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

פרגולה - תוספת מרשימה לגינה או המרפסת

בחירת פרגולה מתאימה

את הסוג והגודל נבחר אחרי שנבין בדיוק מה הייעוד וכמובן נתחשב בשטח המיועד. פרגולה גדולה מידי או גושנית לא תתאים ואף תראה לא טוב על שטח קטן מידי. ולהיפך גם נכון אם נתכנן פרגולה קטנה והשטח המיועד גדול אז אולי נשיג את המטרה של הצללה באזור מסוים אולם נאבד את האפקט האסטטי שנרצה להשיג בבנייה. החומרים ממנה תיבנה הם נגזרת של גודל ושטח. לדוגמה כאשר נרצה לבנות פרגולה רחבה מאוד נצטרך להשתמש בעץ גושני או אדני רכבת. אולם אם נרצה לבנות פרגולה קטנה נשתמש בלוחות עץ שנראים יותר עדינים ויוצרים תמונה אסטטית לגינה או למרפסת.

בניית הפרגולה - החומרים

פרגולה ניתנת לעיצוב כמעט ללא גבולות, הגודל אינו מגבלה, העיצוב גם הוא אינו מהווה מגבלה, החומרים שיבחרו לבנייה יהיו מאילוצי הגודל והשטח. קיימים מספר חומר גלם לבנייה נפוצים, לוחות עץ אורך, עץ גושני שלרוב גם הוא עשוי עץ אורן, אדני רכבת ואלומיניום. אם בחרנו באנשי מקצוע אז התוצאה הסופית תהיה יפה אולם בחירת החומרים תהיה של הלקוח בשילוב ייעוץ של החברה שבונה את הפרגולה. פרגולות מאלומיניום מאוד קלות ליישום והתאמה לכל שטח כמעט, הן קלות, חזקות ועמידות לאורך שנים, אין טיפול או תחזוקה לפרגולה מאלומיניום. לעומת זאת זמן התכנון וההקמה של פרגולות מעץ הינו ארוך יותר את התוצאה מרשימה ונותנת צביון כפרי, תחזוקה שוטפת תשמור עליה לאורך זמן. נוסף על הבניה עצמה של יסודות ועמודים גם הגג צריך להיות מתוכנן היטב, נבחר רשתות הצללה לגג שעשויות מעץ או מפלסטיק ועליהם נניח לוחות לאיטום ומניעת גשם בחורף.

 

©כותב המאמר: שלומי שוורץ - כתיבה מקצועית ושיווקית לאתרי אינטרנט