מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

פרגולות מעץ

עץ תמיד היה ותמיד יהיה היסוד בכל בית כפרי או גינה מעוצבת, אמנם יהיו בודדים שיעדיפו עיצוב עם אלומיניום או ברזל אך באופן חד משמעי המוטיב הבולט הינו עץ, ובמיוחד פרגולות מעץ. מכיוון שהעץ הוא טבעי הרי שפרגולות מעץ נקשרות לכלל העיצוב של הגינה או החצר שלנו. העץ מחבר אותנו באופן ישיר לטבע. מגוון העיצובים והסגנונות של פרגולות מעץ אינם מותירים מקום לדמיון, כאילו והכל כבר נבנה והומצא, אולם בפועל אין 2 פרגולות מעץ אשר דומות אחת לשנייה.

עיצוב פרגולות מעץ ללא הגבלה

אחד היתרונות הבולטים כאר מתכננים פרגולות מעץ הוא שתמיד נוכל להיות בטוחים כי הפרגולה שלנו היא רק שלנו, כלומר אין עוד אחת כזו. נכון שיהיו פרגולות מעץ שנראות "בדומה ל..." או שנבנו "כמו.." אך למעשה אין  אותה אחת. כל אחת שונה מרעותה. על כן עיצוב גינות שמשלב פרגולות מעץ לרוב יהיה עיצוב מרשים יותר עם דגש גבוהה יותר על הפרטים. ניתן ליצור התאמה ושילוב בין ריהוט גן לבין פרגולות מעץ בכך שבוחרים קו עיצובי אחיד לצורך הדוגמה כאשר בוחרים ריהוט גן מעץ גושני ניתן להתאים ולבנות פרגולה דומה גם בעיצוב וגם בבחירת חומרי הגלם.

פרגולות מעץ מגיעות עם אחריות אישית

אכן כאמור פרגולות מעת הן הדבר המרשים והיפה ביותר שניתן לשלב בגינה שלנו. אך יחד עם היופי יש צורך לדאוג ולשמר על מנת שנוכל ליהנות לאורך זמן מהפרגולה. אקט השימור אינו מורכב כפי שהוא נשמע ולמעשה הוא די פשוט, אולם אם לא נקפיד על תדירות קבועה סביר להניח כי נגרום נזק לפרגולות מעץ שלנו. השימור מורכב ממספר פעולות כאשר הראשונה היא הצבע, בדיקה למציאת קילופי צבע ימנעו חדירה של מי גשמים ונזקי ריקבון לפרגולה שלנו. בנוסף על בדיקת תקינות הצבע עלינו לבדוק גם את אטימות הגג, במידה ומתגלה מעבר מים מומלץ לתקן זאת באון מיידי, כך בגשם הבא לא יחדרו מים מבעד לגג. שיוף של צבע מתקלף, מריחת חומר חיטוי נגד חרקים טרם הצביעה יאפשרו אורך חיים ארוך מאוד לפרגולות מעץ שלנו.