מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

מתכננים לבנות גדר, ככה תעשו זאת יותר טוב - מדריך בסיסי למגדר המתחיל

אלו מבינינו שיש להם בית פרטי מכירים ומבינים את הצורך ביצירת פרטיות והפרדה בין השטח שלהם לשטח בחוץ או לשטח של השכן. על מנת לעשות זאת נכונה יש 2 אפשרויות, הראשונה היא כמובן להזמין בעל מקצוע, לקחת מידות לתכנן ולתת לו להקים עבורכם גדר אלומיניום או עץ, האפשרות השנייה שאני אישית מעדיף על פני אחרות היא לעשות לבד כלומר לתכנן, לעצב, למדוד ולהתקין. כאן במדריך זה ננסה לשפוך קצת אור על הקמת גדר אלומיניום לבד.

התכנון והעיצוב בתלות של תנאי השטח

מן הסתם גדר אלומיניום או עץ יהיו נגזרת של המקום המיועד להתקנתה. יש באופן כללי 3 אפשרויות להקמת גדר אלומיניום, הראשונה היא להקים את הגדר מהרצפה כלומר שעמודי התמיכה מקובעים לרצפה או לקרקע, הדרך השנייה היא התקנה על קורת בלוקים או לבנים מעוצבות והדרך השלישית היא קיבוע על קורת בטון. אם נבחן את 3 האפשרויות להקמת גדר אלומיניום למעשה נקבל 3 דרכים שונות לקיבוע ו 3 דרגות של יציבות וחוזק.

שלב בחירת סוג ההתקנה

התקנת גדר אלומיניום מהקרקע ( ללא חומה או קורה ) האפשרות הזו מתקיימת כאשר יש לנו שטח אותו אנחנו רוצים לגדר אולם לא קיימת חומה או קורה שתשמש לנו כבסיס לעמודים, במקרה כזה יהיה עלינו להכין יציקות בטון בקרקע שלתוכן נמקם את הבסיסים של עמודי התמיכה, שיטה זו של התקנת יסודות הגדר נותנת מענה אך מחייבת דיוק מרבי מכיוון שאם נמקם את הבסיסים עם סטייה במדידה יהיה לנו מאוד קשה להתקין את עמודי התמיכה ואת הגדר בכלל.

התקנת גדר אלומיניום על קורת לבנים או חומת בלוקים מחייבת אותנו בוידוי שאכן אותה חומה בין אם היא גבוהה או  נמוכה מקובעת ובנויה בצורה נכונה כלומר שיש יסודות כמו עמודים או " ברך" , יציבות החומה היא תנאי הכרחי להתקנת גדר אלומיניום. לאחר מיכן כדרכם של בלוקים הם חלולים בתוכם ולכם מומלץ למלא את החלל הריק בשורה העליונה ביותר עם מלט או בטון, מילוי זה יצור גם איטום לכל הקיר הבנוי וגם ייתן יציבות לעמודי התמיכה.

התקנת גדר אלומיניום על קורת בטון או חומת בטון היא האידיאלית ביותר מסיבות רבות, ראשית עצם העבדה שההתקנה מתבססת על קיר בין אם הוא מבלוקים או בטון עדיין תהיה טובה יותר מהתקנת קרקע גם מבחינת הנוחות וגם מבחינת האיכות.

בחירת חומר גלם לגדר

יש 3 חומרי גלם בסיסיים לבניית גדרות כאשר גדר אלומיניום היא כיום הנפוצה ביותר מסיבות רבות, בין הבולטות בסיבות היא העובדה שאלומיניום עמיד בעשרות מונים מכל חומר גלם אחר וגם עם עובר זמן רב, שינויי טמפרטורה או מזג אוויר עדיין גדר אלומיניום תיראה טוב יותר מעץ או ברזל. לכן ההמלצה הגורפת היא להשתמש באלומיניום לטובת הבנייה.