מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

במה עדיף להשתמש בזמן העברת דירה - בנגררים או חברת הובלות?

העברת דירה יכולה להתבצע באמצעות חברת הובלות או באופן עצמאי. במאמר הבא נעמוד על ההבדלים וננסה להגיע למסקנה אופרטיבית

העברה של דירה דורשת השקעת זמן, משאבים ואנרגיות. ההכנה לקראת המעבר מתחילה כבר שבועות רבים לפני התאריך. עלינו לאסוף קרטונים, ארגזים וחומרי הדבקה ולדאוג גם לסימון נכון ויעיל של החפצים. כדאי גם להגן על הרהיטים ועל מכשירי החשמל כדי למנוע נזקים בלתי הפיכים לפני ואחרי ההובלה. אך מעבר להכל, השאלה המרכזית היא במה עדיף להשתמש: בשירותי הובלות או בנגרר עצמאי?

כמו בתחומים אחרים, גם בהשוואה בין העברת דירה באופן עצמאי לבין שימוש בשירותי חברת הובלות קשה להגיע להכרעה חד משמעית. הדרך הנכונה להתמודד עם הסוגיה היא להביא בחשבון את השיקולים הבאים:

א. היקף התכולה אותו רוצים להעביר – אי אפשר להעביר לבד דירה של 4-5 חדרים או להתמודד עם הציוד של משפחה מרובת ילדים. מנגד, בהחלט ניתן לנצל את היתרונות החסכוניים של השכרת נגררים לצורך העברת דירת רווקים או דירת חדר. במילים אחרות, השאלה היא מה היקף התכולה אותו רוצים להעביר. ככל שהתכולה גדולה יותר, כך עולה הסיכוי לשימוש בחברת הובלות, ולהיפך.

ב. היכולת להתמודד באופן פיזי עם המעבר – לא כדאי להקל ראש במאמץ הפיזי הנדרש לצורך העברה עצמאית של דירה. היכולת להתמודד עם המעבר היא חלק בלתי נפרד ממערכת השיקולים וגם אין סיבה להתבייש בכך. במידה וגופנו אינו מאפשר העמסה ופריקה של הציוד באופן עצמאי לתוך העגלה, עדיף ליצור קשר עם חברת הובלות ולמנוע נזקים בלתי הפיכים לגב ולעמוד השדרה.

ג. סוג הפריקה והטעינה של הציוד בדירה הקיימת והחדשה – מומלץ לבדוק לעומק את המשמעות של השכרת נגררים לצורך העברת דירה. בין היתר, יש לברר מהו סוג הפריקה והטעינה של הציוד. קשה להוביל לבד את הציוד של הדירה מקומה שלישית בבניין ללא מעלית, לדוגמא. יש גם הרבה דירות הנמצאות במבנים משותפים עם חדר מדרגות צר, דירות עם ספה שלא עוברת בדלת ותקלות בלתי צפויות. בכל אחד מהמקרים הללו מומלץ לתת עדיפות לחברת הובלות שתדע לפתור את הבעיה עם מנופים או במות הרמה.

חשיבות הגדרת צרכים ומטרות

הגדרה פשוטה של מטרות וצרכים תמנע מכם הרבה עוגמת נפש במהלך מעבר דירה. נסו להשקיע לפחות יום אחד בספירת הארגזים, הקרטונים והתכולה. דמו מעבר עצמאי ובדקו האם הציוד הכבד והגדול עובר בדלת ובחדר המדרגות.

לאחר מכן בדקו איפה ניתן למקם את הנגרר והאם יש מקום חנייה פנוי גם ליד הדירה החדשה. אם תתחשבו היטב בכל השיקולים הללו, תוכלו לקבל החלטה מושכלת ולחסוך זמן וכסף. בנוסף, תמיד תוכלו ליצור קשר ברגע האחרון עם חברת הובלות מקצועית.