מעלית תקרה
קטגוריה: עיצוב פנים

פתרון עיצובי לתליית המסך

רוצים לתלות את מסך הטלוויזיה שלכם כמו מעצבי הפנים? כיום ישנן כמה אופציות הודות לטכנולוגיית הבית החכם המתפתחת בקצב מסחרר בשנים האחרונות. אם בעבר תליית המסך אפשרה הזזה ידנית או אם נלך הרבה יותר אחורה כאשר תלייתו לא התאפשרה כלל, כיום המצב שונה ב-180 מעלות. גם אם אתם מתכננים לרכוש מסך טלוויזיה חדש או שיש לכם מסך טלוויזיה ובא לכם לתלות או להציב אותו באופן שונה, זה הזמן.

שימושים שונים בשפכטל לרכב

שפכטל לרכב כידוע משמש לרוב לתיקון פחחות ברכב, אולם לא רק ברכבים ניתן להשתמש בשפכטל לרכב, ניתן גם ליישם את השפכטל לרכב על כלי שיט, תעופה ועוד. הסיבה היא שהחומר עצמו שמורכב מ 2 רכיבים :השפכטל והמקשה הם רק השכבה התחתונה ביותר שמשמת ליישור או הבאת המשטח לקדמותו, עליו מבצעים ציפוי וצבע שמגן עליו ומקשה אותו ליחידה אחת עם שאר השטח המתוקן.

שפכטל לרכב בענף השיט

היישום של שפכטל לרכב הינו קל ופשוט, כל עוד אנו יודעים מה אנו עושים ומקפידים על כלי הבסיס. היישום בענף השיט כמוהו כמו בענף הרכב, שיטת העבודה דומה לחלוטין למעט הגימור הסופי שמחייב שימוש בחומרים עמידים בפני קרני השמש ומליחות הים. ראשית לפי מריחת שפכטל לרכב יש צורך לנקות את המקום בו אנו רוצים לבצע את התיקון, הניקוי חייב להיות יסודי, חובה להסיר את כל שכבות הצבע הישנות ולהרחיב את השטח המטופל ב כ 5 - 10 ס"מ לכל כיוון. הסיבה לכך היא שבעת מריחת שפכטל לרכב צריך ליצור שטח רחב ככל האפשר עבור החומר, כך תהיה הצמדות טובה יותר. חשוב לבחון את המקום המטופל, ככל שהוא עמוק יותר או בעל שטח רחב יותר יהיה צורך מן הסתם ביותר שפכטל לרכב. מומלץ למרוח את החומר בשכבות דקות ולהמתין לייבוש לפני מריחת שכבה נוספת, כך תבטיחו הצמדה מושלמת שתמנע את היווצרות הסדקים לאחר ייבוש מלא.

לאחר השימוש בשפכטל לרכב ורגע לפני הצביעה

לאחר יישום השפכטל לרכב יש צורך לשייף וללטש היטב את השטח שטופל, השיוף נעשה בכמה שלבים שבכל אחד מהם משתמשים בנייר שיוף ששונה בדרגת הגרעון שלו. ככל שהגרעון גס יותר השיוף יהיה גס ויתיר אחריו סימנים, לכן השלב האחרון בשיוף השפכטל לרכב הוא שימוש בנייר שיוף עדין ביותר שמבצע החלקה מושלמת לשטח המטופל. בכל פעם שמסיימים שלב בשיוף מומלץ לבדוק אם ישנם שקעים או סימני חריצה, במידה וכן צריך לעבור שוב עם שכבת שפכטל נוספת. אחרי השיוף מנקים היטב שאריות אבק וצובעים בצורה אחידה ודקה לפחות 2 שכבות.